Środowiskowy Dom Samopomocy
w Piotrkowie Trybunalskim

Wycieczka do Wojsławic i Wrocławia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

 31 maja część z nas wybrała się na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Arboretum w położonych 50 km od Wrocławia Wojsławicach. Zgromadzono tam największą w Polsce kolekcję rododendronów, ale także okazałe okazy innych gatunków krzewów, drzew i kwiatów. Widoki i zapachy zapierały dech w piersiach. 
   Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu oraz Panoramy Racławickiej. W ZOO mieliśmy okazję odwiedzić unikatowe Afrykarium, gdzie zgromadzono niezwykłe zwierzęta z całego obszaru Afryki. W 19 olbrzymich akwariach, które razem mieszczą w sobie niemal 15 000 000 l wody mogliśmy z bliska obejrzeć zwierzęta, które na co dzień zamieszkują wody Morza Czerwonego, rzekę Nil, Wielkie Rowy Afrykańskie oraz głębie Kanału Mozambickiego. Wszyscy byli zachwyceni tymi niesamowitymi widokami. 
   Po wyjściu z ZOO udaliśmy się na obiad, a na deser zjedliśmy lody w jednej z lodziarni przy Wrocławskim Rynku. Na sam koniec wycieczki odwiedziliśmy jeszcze Panoramę Racławicką, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o wydarzeniach przedstawionych na tym ogromnym płótnie, ale także o jego autorach oraz historii jego powstawania oraz przechowywania. 
   Do domów wróciliśmy w strugach deszczu, zmęczeni, ale zadowoleni.